Machrique Logo
elektronik sigara ve likitleri resmi sitesi elektronik sigara elektrikli sigara ve esigara satış sitesi orjinal elektronik sigara
Bookmark and Share
 
ANADOLU DOKUMALARI // Anadolu Keçeleri
Anadolu Keçesi
Anadolu Keçesi
Kod : P6210038
     
Fiyatı : 462,96 TL
KDV Oranı : %8
Toplam : 500,00 TL
 
Adet : sepete ekle

Ürünün Adı : Anadolu Keçesi
Ebadı : 120x170 cm - 2,04 m²
Temel Renkleri : Hardal Zemin Üzeri Desenli
Dokuma Tipi : El dokuması
Yapıldığı malzeme : %100 Yün
Ürün Kökeni : Orta Anadolu
Yaşı : 3 yıl
Ürün Referans Kodu : P6210038

Keçe sanatı unutulmak üzereyken son 15 yıl içerisinde insanlığa ilişkin eski kültürlerin yaşatılmasına destek veren Uygar Ülkeler, Şirketler ve kişilerden bu alanda çok ciddi katkılar sağlandı.

Anadolu’da keçecilik yok olma sürecinde. Anadolu’da 4.000 yıllık geçmişi olan geleneksel el sanatlarından birisi. Mezopotamya ovasında Peygamber İbrahim, Hattuşaş’ta Hitit kralları, Konya’da Mevlana  zamanın keçe ustalarının ürettiği kilim, şapka, çadır ve ayakkabıları kullandılar.

MACHRIQUE olarak bu kültürü yaşatma konusuna biz de  katkıda bulunmak istedik. Zeminde halı ya da duvarda pano olarak kullanılabilecek eski ile yeniyi bir araya getiren keçeden harika tasarımlar oluşturduk. Afyon ve Konya’da yaşayan Keçe ustaları ile birlikte markamıza yakışan keçe kilim serisi oluşturduk. Her biri özel ve  birbirinden farklı.

Keçelerimiz Urfa Harran evlerinde kullanılabilecek kadar arkaik, Newyork gökdelenlerinde kullanılacak kadar  modern çizgilerde.

Ürün hakkında yorum yapmak isterseniz, lütfen bizimle ve ziyaretçilerimizle paylaşın.
Ad,Soyad : e-posta :
Yorum :